loader image
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M

OFERTY SPECJALNE

Oferty Specjalne

Okazje & Wydarzenia

Polub Nasz Profil & Bądź Na Bieżąco

Zdrowie & energia

Posiłki

Nasza Kuchnia

Stawiamy na lokalne, świeże, zdrowe produkty

W duchu slow i zero waste.

Prowadzimy kuchnię wegetariańską, a w porywach wegańską w duchu slow i zero waste. Takie podejście do jedzenia wynika z naszej filozofii życiowej – by nikogo nie krzywdzić przy jednoczesnej dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego często na naszym stole lądują produkty i zioła z naszego ogródka, często też robimy zakupy na olsztyńskim eko targu i u miejscowych dostawców. Kawę zamawiamy z olsztyńskiej palarni Kofikada i powiemy Wam szczerze – blend śniadaniowy wymiata. 

Zadbamy o Twój apetyt.

Dbamy o to, by nikt nie odszedł od stołu głodny, a najbardziej cieszą nas nawróceni mięsożercy, którzy przyznają, że można u nas zapomnieć o mięsie i nie czuć za nim tęsknoty. Śniadania mamy naprawdę obfite – zawsze jest coś na ciepło, coś na słodko i młyński chleb. Możecie spodziewać się naszej warmińskiej wersji szakszuki, tostów z jajkiem na szpinaku, jaglanki z gruszkowym chutnejem, gofrów, racuchów albo naleśników. I jak mawia zaprzyjaźniony z nami mały Ignaś – „Te naleśniki są za dobre”.

Młyn Tomaryny - Potrawa
Młyn Tomaryny - Wyżywienie
Młyn Tomaryny - Zupa

Pyszne i syte obiadokolacje.

Nasze obiadokolacje też nie pozwolą Wam schudnąć bo składają się aż z trzech dań i są świetną okazją do celebracji popołudnia i leniwych rozmów z innymi gośćmi. Oprócz zupy albo przystawki zjecie np. chilli sin carne, tartę z sezonowymi warzywami i ziołami z naszej łąki, makaron z boczniakiem pod śmietankową kołderką, warzywne burgery z frytkami albo michę młynarza czyli młyńską odmianę budda bowl.

Młyn Tomaryny - Zupa

Wspaniałe desery na zakończenie wspaniałego dnia.

Wisienką na torcie jest zawsze deser – pieczemy swoje ciasta – w tym słynną już chałkę, brownie z burakiem albo bananem, sernik z białą czekoladą i cytrynową tartę Naszą specjalnością jest też pesto z podagrycznika, słynącego z antyzapalnych i antynowotworowych właściwości i ziołowe herbaty z naszymi malinami. Choć nasi goście lubią wspólnie biesiadować, nie trzeba u nas jeść konwencjonalnie przy stole w jadalni. Przyklaśniemy jeśli zamarzy się Wam posiłek  pod drzewami w ogrodzie, na tarasie albo na mostku.

Młyn Tomaryny - Deser

 Koszty wyżywienia.

Śniadanie kosztuje 50zł i jest dla nas podstawą dobrze rozpoczętego dnia. Zawsze zjesz coś na ciepło, coś lokalnego, coś na słodko oraz nasz świeżo wypiekany młyński chleb. Trzydaniowa obiadokolacja z deserem i napojami kosztuje 90zł i jest okazją do powolnego celebrowania popołudnia, często na tarasie bądź nad rzeką. Dzieci do lat 7 płacą 50% ceny za wyżywienie. Prowadzimy kuchnię wegetariańską. W miarę możliwości realizujemy zamówienia na dietę wegańską, bezglutenową. Prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania PRZED przyjazdem. Diety wyceniane są indywidualnie, zazwyczaj plus 30% do ceny diety wegetariańskiej.

Młyn Tomaryny - Deser
SIEDLISKO

Młyn Tomaryny

Adres

Tomaryny 26, 11-036 Tomaryny

Napisz do nas