loader image
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M
M

OFERTY SPECJALNE

Oferty Specjalne

Okazje & Wydarzenia

Polub Nasz Profil & Bądź Na Bieżąco

23-25 kwietnia 2021: Wiosenne Przebudzenie Bogini – Warsztaty Ziołowo Kosmetyczne dla Kobiet

W każdej z nas drzemie Bogini – czasem śpi snem głębokim, a czasem lekkim, jak piórko. Kobieta jest Boginią Piękna, Boginią Wrażliwości, Boginią Domowego Ogniska, Boginią Mocy, ale też Boginią Walki… My kobiety jesteśmy Pełnią…Natura obdarzyła nas kobiety wyjątkową mocą. Dała nam możliwość odczuwania pełnej mieszanki emocji, byśmy miały zdolność empatii. Dała zmienność cyklu menstruacyjnego, byśmy mogły głębiej zsynchronizować się z jej cyklami manifestującymi się miesięcznym cyklem księżyca czy cyklem zmienności pór roku… Christiane Northrup w swojej książce Ciało kobiety, mądrość kobiety pięknie napisała: „Mądrość cyklu menstruacyjnego możemy odzyskać poprzez dostrojenie się do naszej cyklicznej natury i celebrowanie jej jako źródła kobiecej mocy”.Odkrywanie siebie i swojej kobiecości w jedności z Matką Naturą jest cudowną przygodą, a moc ukryta w kręgu kobiet, od zarania dziejów była wsparciem w tej wędrówce….

Zatem zapraszam Cię, kochana Kobieto, na wspólną podróż, podczas której będziemy odrywały i celebrowały Boginię w sobie, wspierając się mocą ziół i bliskim kontaktem z Matką Naturą i z sobą nawzajem.

W trakcie naszej wspólnej podróży:

Zasiądziemy w Kręgu Kobiet, którego moc jest wsparciem w odkrywaniu siebie.

Kobiety każdej społeczności i cywilizacji, od wieków zbierały się w kręgach, by rozmawiać, dzielić się sobą, wspierać. Idea kręgów kobiet wywodzi się z rdzennej kultury i tradycji wspólnoty. Również w Polsce, kobiety spotykały się na tradycyjnym „darciu pierza” czy wspólnych śpiewach. Na wsiach działały Koła Gospodyń Wiejskich, gdzie kobiety spotykały się na wspólnych aktywnościach i rozmowach. To czym jest Krąg Kobiet, najpiękniej oddają słowa Tanny Jakubowicz Mount, mojej Nauczycielki i Mentorki na ścieżkach Siostrzeństwa, zasiadającej w Kręgu Starszyzny Kobiet w Polsce:
„Kręgi Kobiet są po to, żeby stworzyć kobietom bezpieczną przestrzeń, w której mogą wyrażać wszystko, co im leży na sercu. Otrzymać uwagę, empatię, współczucie, zrozumienie, odzwierciedlenie, uzdrowienie, wzmocnienie, wsparcie i inspirację do działania. Naczelną zasadą kręgu jest prawda. Ego zostaje wyautowane, bo tu celem nie jest, żeby komuś zaimponować czy wywrzeć wrażenie. W kręgu chodzi o to, żeby naprawdę dzielić się sobą”.

Zadbamy o nasze kobiece zdrowie, odkrywając dary Matki Natury, która hojnie wspiera nas w naszych kobiecych dolegliwościach.

Z szacunkiem pochylimy się nad najczęstszymi z nich, jak: bóle menstruacyjne, stany zapalne pochwy, nadżerki, czy hemoroidy. Zrobimy cudowne, ziołowe preparaty i mieszanki, inspirowane m.in. tradycyjną wiedzą zielarską Marii Treben czy Ojców Bonifratrów, ale także najnowszymi wynikami badań. Każda z uczestniczek zabierze ze sobą ziołowy zestaw wspierający kobiece zdrowie.

Odnajdziemy w sobie Wiedźmę – Tą, która wie, zanurzając się w tajemną wiedzę o wykorzystaniu ziół w czarach i magii.

Temat: „Zioła w obrzędach – między magią a religią” przybliży nam, bliska memu sercu Wiedźma, Joanna Nestorowicz-Kiegiel – Dyrektor Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, organizatorka kursów zawodowych Zielarz Fitoterapeuta i Naturopata, autorka wielu publikacji branżowych z zakresu terapii naturalnych. Jak sama pisze o sobie: „Od zawsze związana z medycyną i edukacją – ziołowa pasja była oczywistą kontynuacją rodzinnych tradycji”.

I w końcu obudzimy w sobie Boginię Piękna, zanurzając się w ziołowe SPA i dając naszej skórze to, co z natury najlepsze.

Wszak dbając o ciało, dbamy o duszę. Wspólnie zrobimy naturalne kosmetyki, które zadbają o naszą twarz i nie tylko: oczyścimy twarz płynem do demakijażu oraz ziołową maseczką; odpowiednio dobrany tonik wyrówna pH skóry, a krem nawilży i odżywi. Przygotujemy też zmysłowe, ziołowe mleko do kąpieli, by we własnej wannie poczuć się pięknie, jak Kleopatra.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Na tym kameralnym warsztacie jest miejsce dla maksymalnie 14 kobiet, jednak odbędzie się dopiero, gdy zbierze się 10-osobowa grupa.

CZAS: 23-25 kwietnia 2021 r.
MIEJSCE:
Nasza podróż odbędzie się we Młynie Dobry Zaczyn w Tomarynach – w miejscu pięknym, klimatycznym, z dala od zgiełku cywilizacji, za to wypełnionym śpiewem ptaków, szumem rzeki i mnóstwem pozytywnej energii.
Nocleg w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami. Wyżywienie wegetariańskie.

RAMOWY PROGRAM PODRÓŻY (który może ulec zmianom, w zależności od naszych kobiecych potrzeb – oprócz godzin posiłków):

Piątek
17:30 – obiadokolacja
19:00 – Krąg Kobiet i wieczorna medytacja (dla chętnych)Sobota
9:00 – śniadanie
10:00-13:00 – warsztat zielarski
14:00 – obiad
16:30-18:30 – wykład „Zioła w obrzędach – między magią a religią”
19:00 – kolacja
20:00 – wieczorna niespodzianka 😊

Niedziela
9:00 – śniadanie
10:00-13:00 – warsztat kosmetyczny
14:00 – obiad

INWESTYCJA:
Zielarskie warsztaty:
420 zł (prowadzenie warsztatów, koszt materiałów, każda uczestniczka zabiera przygotowane przez siebie specyfiki)Przy rezerwacji miejsca do 31.03.2021r. koszt warsztatu jest niższy o 50 zł i wynosi 370 zł. Dwa noclegi (w pokojach 2- lub 3-osobowych) i pyszne wegetariańskie jedzenie (śniadanie, obiad z deserem i kolacja): 400 zł Razem: 820 zł, a przy wcześniejszej rezerwacji: 770 zł
Dojazd we własnym zakresie. Wskazówki dojazdu zostaną podane kobietom uczestniczącym w warsztacie.

PŁATNOŚCI:
Miejsce gwarantuje Ci wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 250 zł. Dane do przelewu zostaną podane osobom zainteresowanym uczestnictwem.
Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu.

KONTAKT:
Zgłoszenia i informacje na temat kobiecego weekendu proszę wyślij w wiadomości priv (Agnieszka Oponowicz – Messenger Facebook) lub mailem: agaoponka@tlen.pl

O PROWADZĄCEJ:

Agnieszka Oponowicz – doktor nauk biologicznych, fizjolog i nauczyciel akademicki, zielarz-fitoterapeuta. Kurs zielarza-fitoterapeuty ukończyłam w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, który ma ponad 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu kursów zielarskich. Jestem również wykładowcą na kursie zawodowym Zielarz-Fitoterapeuta, kursie zawodowym Naturopata oraz na studiach podyplomowych z zielarstwa na AHE w Łodzi. Zioła towarzyszą w moim życiu już od wielu lat, a chęć dzielenia się wiedzą o nich wciąż rośnie w moim sercu. Na Facebooku prowadzę Pracownię Alchemiczną Baby Agi, gdzie zaspokajam swoją potrzebę dzielenia się wiedzą o ziołach i naturalnych kosmetykach. Prowadzę konsultacje fitoterapeutyczne. A także warsztaty zielarskie i kosmetyczne oraz uczę jak zrobić chemię gospodarczą, która nie szkodzi zdrowiu i środowisku. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą prawie 8-letniej córeczki i przyjaciółką 3 kotów. 

Młyn Tomaryny

Zobacz inne wydarzenia & oferty

SIEDLISKO

Młyn Tomaryny

Adres

Tomaryny 26, 11-036 Tomaryny

Napisz do nas